Підручники для школи

Дніпропетровськ. Дитячий садок № 239

   

Доктор советует, консультирует, информирует

 

Користь каші для дитини

 

     Для повноцінного харчування необхідні різні каші. І це стосується не лише дорослих, а й дітей. Яку саме кашу вибрати залежить від смаку вашої  дитини. Одні люблять гречану кашу, іншим до душі пшоняна, а деякі обожнюють манну. Для дітей також  дуже корисна рисова каша, особливо приготована на молоці  із сухофруктами.

    В даний час каші стають повсякденним блюдом на нашому столі. Для того, щоб вони були смачними, крупу потрібно перебрати і промити. При перебиранні, наприклад, пшона його розсипають тонким шаром.Беруть паличку, обмотують кінчик ватою і злегка змочують, щоб до неї приставали знаходяться в крупі сторонні вкраплення. Рис, пшоно і перлову крупу краще мити спочатку теплою водою (40-50 °), а потім гарячою (60-70 °), ячну - тільки трохи теплою. Манну, дрібну полтавську крупу і "Геркулес" не промивають. Для приготування розсипчастої гречаної і пшоняної каші крупу трохи підсмажують. Крупи перед готуванням краще замочувати на кілька годин або навіть на ніч, щоб скоротити час приготування каші. Чим менше крупа піддається тепловій обробці, тим більше корисних речовин у ній зберігається.

Трапляється так, що дитина відмовляється їсти каші. Як же бути в цьому випадку? Головне – це не змушувати дитину, інакше він може просто зненавидіти каші. Найоптимальніший варіант – це пропонувати своєму чаду різні каші, що б він вибрав ту, яка припаде йому до душі.

Про користь каші

    Основні переваги каш в тому, що після теплової обробки міститься в крупах білок добре засвоюється організмом. Крім того, в крупах міститься багато вуглеводів. Все це робить їх гарним джерелом енергії для організму.

Дуже добре вранці привчити себе і дитину їсти вівсянку. У ній містяться вітаміни B, PP та C, фосфор, а також інші мікроелементи, білки і вуглеводи . Завдяки великій кількості клітковини, ця каша дуже корисна для шлунка і кишечника. Але будьте уважні, через вміст глютену її не можна вживати зовсім маленьким дітям, у яких спостерігаються схильності до алергії.

Також дуже корисною є перлова каша. У ній міститься безліч вітамінів групи В, а також клітковина, вуглеводи і білки. Така каша дуже корисна і доводиться до смаку багатьом дітям. От тільки її недолік в тому, що вона не живильна. Отже, перлову кашу в якості основного блюда дитині давати не варто.

Також  існують ще манна, пшенична та пшоняна каші. Манна каша- це дрібно перемелена пшениця. Вона є дуже поживною та багато дітей її просто обожнюють. Пшенична каша – це, практично, та ж манка, але більшого помелу. Що ж стосується пшоняної каші, то це зерна проса, які містять в собі безліч поживних речовин.